foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 MAJA 2023 r.

 

 

 

 1. Różaniec poprowadzi dziś Róża pw. św. Rity (zelator: Maria Wójcik), a w następną niedzielę klerycy – kandydaci do święceń diakonatu. Msze św. w Dydni dziś o 7.30, 11.00 i 16.00, a w przyszła niedzielę o 7.30, 9.00, 12.00 i 16.00.
 2. W dni powszednie Msze św. w Dydni o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od 17.00. Msze na dojazdach w stałym porządku: Krzywe – poniedziałek o 17.00, Krzemienna – wtorek o 17.00, Obarzym – środa o 17.00, Temeszów – czwartek o 17.00. Z racji trwającej peregrynacji w Krzywem Msza w poniedziałek, piątek i sobotę o 17.00, a we wtorek, środę i czwartek o 18.00.
 3. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie polecamy się opiece i wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.00. Dla dzieci przygotowane są plansze, obrazki do naklejania oraz nagrody na koniec miesiąca dla najwytrwalszych młodych czcicieli Matki Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 9.00 Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III, a podczas Mszy o 12.00 święcenia diakonatu – kleryka Bartłomieja Cipory z Krzywego oraz kleryka Mateusza z Bliznego. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 10.00 do 11.00 w kościele w Dydni.
 5. Trwa nowenna przed święceniami diakonatu – polecamy codziennej modlitwie kandydatów do święceń, w tym naszego parafianina, kleryka Bartłomieja Ciporę z Krzywego.
 6. Informuję, że w przyszłym roku uroczystość I Komunii świętej będzie w naszej parafii w IV niedzielę maja, tj. 26 maja 2024 roku.
 7. W liturgii tego tygodnia:
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
  • We wtorek, 16 maja – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • piątek, 19 maja – trzeci piątek miesiąca – po Mszy wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia z nabożeństwem Drogi Światła.
 8. Zachęcam do zapisywania się w zakrystii na parafialną autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 r. Koszt wyjazdu to 40 zł.
 9. Próby dla uczniów klas 3 szkół podstawowych naszej parafii w poniedziałek i środę od 16.15 do 17.30 w kościele w Dydni.
 10. Spotkanie dla młodzieży w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek, po Mszy wieczornej w salce na plebanii.
 11. W sobotę, 20 maja, nie będzie spotkań dla dzieci.
 12. Dziś II niedziela miesiąca – składka inwestycyjna w kopertach na tacę. Ofiary będą przeznaczone na remont organów oraz remont głównego ołtarza w kościele w Dydni. Osoby, które wpłacają ofiary na konto parafialne mogą dalej w ten sposób wspierać parafię.
 13. Zapowiedzi przedślubne:
  • Karol Tadeusz Pilszak z Grabownicy Starzeńskiej i Karolina Pocałuń z Dydni – zapowiedź druga.

 

Ks. Jan Dąbal – proboszcz

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Kościół parafialny
pw. Św. Michała Archanioła
i św. Anny w Dydni

7.30,  11.00  i  16.00

Kościół filialny
pw. Zwiastowania NMP
w Obarzymie

           8.00

Kościół filialny
pw. MB Łaskawej
w Krzywem

           9.00

Kościół filialny
pw. Miłosierdzia Bożego

w Temeszowie
           9.30

Kościół filialny
pw. NMP Królowej Polski

w Krzemiennej
          10.30

NABOŻEŃSTWA
W DNI POWSZEDNIE

Msze św. przez cały rok
w Dydni o g. 7.00 i o 18.00

Msze św. przez cały rok
w kościołach filialnych
o 17.00
Poniedziałek – Krzywe,
Wtorek – Krzemienna
Środa – Obarzym
Czwartek – Temeszów


Jeśli w tygodniu wypada uroczystość, to msze św.
są odprawiane w porządku niedzielnym i w inne dni
nie ma sprawowanej Eucharystii.