foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 MAJA 2023 r.

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca maja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 10.20 z różańcem i nabożeństwem majowym. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 11.00. Różaniec poprowadzi dziś Róża pw. św. Stanisława Biskupa (zelator: Wacław Dmitrzak), a w następną niedzielę Róża pw. św. Rity (zelator: Maria Wójcik). Msze św. w Dydni dziś o 7.30, 11.00 i 16.00. Podczas Mszy o 16.00 młodzież klas VIII szkoły podstawowej i klas I szkół średnich naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J. E. Ks. Arcybiskupa Adama Szala.
 2. W dni powszednie Msze św. w Dydni o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od 17.00. Msze na dojazdach w stałym porządku: Krzywe – poniedziałek o 17.00, Krzemienna – wtorek o 17.00, Obarzym – środa o 17.00, Temeszów – czwartek o 17.00. Z racji trwającej peregrynacji w Krzywem Msza w poniedziałek, piątek i sobotę o 17.00, a we wtorek, środę i czwartek o 18.00.
 3. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie polecamy się opiece i wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.00. Dla dzieci przygotowane są plansze, obrazki do naklejania oraz nagrody na koniec miesiąca dla najwytrwalszych młodych czcicieli Matki Bożej.
 4. W liturgii tego tygodnia:
  • W poniedziałek, 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski – dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Otaczamy go naszą modlitwą.
  • W sobotę, 13 maja – pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w kościele w Dydni – Msza o 18.00. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed święceniami diakonatu, polecając modlitwie kandydatów do święceń, w tym naszego parafianina, kleryka Bartłomieja Ciporę z Krzywego.
 6. Zachęcam do zapisywania się w zakrystii na parafialną autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 r. Koszt wyjazdu to 40 zł.
 7. Próby dla uczniów klas 3 szkół podstawowych naszej parafii w poniedziałek i środę od 16.15 do 17.30 w kościele w Dydni.
 8. Spotkanie dla młodzieży w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek, po Mszy wieczornej w salce na plebanii.
 9. Spotkania dla dzieci od przedszkola do klasy 3 w sobotę od 10.00 do 12.00 w salce na plebanii, a dla uczniów a klas 4-6 od 15.00 do 16.30.
 10. W przyszłą niedzielę miesiąca będzie składka inwestycyjna w kopertach na tacę – ofiary będą przeznaczone na remont organów oraz remont głównego ołtarza w kościele w Dydni. Osoby, które wpłacają ofiary na konto parafialne mogą dalej w ten sposób wspierać parafię i inwestycje.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • Karol Tadeusz Pilszak z Grabownicy Starzeńskiej i Karolina Pocałuń z Dydni – zapowiedź pierwsza.

 

Ks. Jan Dąbal – proboszcz

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Kościół parafialny
pw. Św. Michała Archanioła
i św. Anny w Dydni

7.30,  11.00  i  16.00

Kościół filialny
pw. Zwiastowania NMP
w Obarzymie

           8.00

Kościół filialny
pw. MB Łaskawej
w Krzywem

           9.00

Kościół filialny
pw. Miłosierdzia Bożego

w Temeszowie
           9.30

Kościół filialny
pw. NMP Królowej Polski

w Krzemiennej
          10.30

NABOŻEŃSTWA
W DNI POWSZEDNIE

Msze św. przez cały rok
w Dydni o g. 7.00 i o 18.00

Msze św. przez cały rok
w kościołach filialnych
o 17.00
Poniedziałek – Krzywe,
Wtorek – Krzemienna
Środa – Obarzym
Czwartek – Temeszów


Jeśli w tygodniu wypada uroczystość, to msze św.
są odprawiane w porządku niedzielnym i w inne dni
nie ma sprawowanej Eucharystii.