foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 KWIETNIA 2023 r.

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Różaniec przed Mszą o 11.00 poprowadzi dziś Róża pw. św. Józefa (zelator: Roman Janowicz), 3 maja – Róża pw. św. Floriana (zelator: Henryk Kmiotek), a w następną niedzielę Róża pw. św. Stanisława Biskupa (zelator: Wacław Dmitrzak). Msze św. w Dydni dziś o 7.30, 11.00 i 16.00. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o 10.30, a po Mszy o 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W dni powszednie Msze św. w Dydni o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od 17.00. Msze na dojazdach 3 maja w porządku niedzielnym. Z racji trwającej peregrynacji w Temeszowie Msze w poniedziałek i wtorek o 17.00.
 3. Plan wizytacji:
  1. Piątek, 5 maja 2023 r.
   • 11.00 – Spotkanie w szkole – przedstawienie o Rodzinie Ulmów i ogłoszenie wyników dekanalnego konkursu.
   • 16.00 – Msza w Krzywem – przewodniczy J. E. Ks. Abp Adam Szal
   • 18.00 – Msza w Krzemiennej – przewodniczy J. E. Ks. Abp Adam Szal
  2. Sobota, 6 maja 2023 r.
   • 9.00 – Msza w Obarzymie – przewodniczy J. E. Ks. Abp Adam Szal
   • 10-12.00 – spotkanie dla dzieci w salce na plebanii
   • 11.00 – Msza w Temeszowie – przewodniczy J. E. Ks. Abp Adam Szal
  3. Niedziela, 7 maja 2023 r.
   • Msze do południa w stałym porządku bez uczestnictwa ks. Arcybiskupa
   • 16.00 – Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Adama Szala z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.
   • Po Mszy spotkanie z Radą Parafialną i Finansową.
 4. Proszę, aby wszyscy ministranci i lektorzy byli obecni w dniu wizytacji na uroczystych Mszach św. w swoich wioskach, a ministranci i lektorzy z Dydni obowiązkowo podczas Mszy o godz. 16.00 w Dydni.
 5. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym szczególnie polecamy się opiece i wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.00. Dla dzieci przygotowane są plansze, obrazki do naklejania oraz nagrody na koniec miesiąca dla najwytrwalszych młodych czcicieli Matki Bożej.
 6. W liturgii tego tygodnia:
  1. W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  2. We wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W środę, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski i naszej archidiecezji. Msze św. w Dydni – o 7.30, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy o 16.00. W Krzemiennej święto Patronki kaplicy. Z racji na uroczystość strażacką w Niebocku, 2 maja, nie będzie w Dydni zaplanowanej i ogłoszonej w gazetce Mszy dla strażaków 3 maja.
  4. W czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Przy tej okazji dziękuję Strażakom z całej naszej Parafii za pomoc w pracach przy kościele i plebanii oraz za uczestnictwo w uroczystościach oraz przygotowanie i rozebranie Grobu Pańskiego. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii.
  5. W piątek, 5 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu oraz pierwszy piątek miesiąca. Msza w Dydni rano o 7.00, spowiedź od 6.30. Po południu Msza o 18.00, możliwość spowiedzi od 17.00. Odwiedziny chorych ks. Robert i ks. Paweł rozpoczną od 8.30.
  6. W sobotę, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwsza sobota miesiąca. Rano o 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji wynagradzającej za zniewagi i obelgi, którymi jest ranione.
 7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na parafialną autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 r.
 8. Ogłoszenia po ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej:
  1. W każdą drugą niedzielę miesiąca będzie składka inwestycyjna w kopertach na tacę – ofiary będą przeznaczone na remont organów, który rozpocznie się po 21 maja oraz remont głównego ołtarza w skościele w Dydni. Na remont ołtarza został złożony wniosek o dofinansowanie na kwotę 550 tys. zł z funduszu Polski Ład Kultura.
  2. Postanowiono, że składka na sprzątanie kościoła będzie wynosić od tego roku 100 zł od rodzin z Dydni oraz 20 zł z pozostałych wiosek. Jest to związane z wzrostem cen kwiatów, środków czystości itp. Przy tej okazji nadmieniam, że pani Gabriela Wójtowicz nie pobiera żadnych opłat za cotygodniowe strojenie kościoła oraz układanie kwiatów i dekoracji.
 9. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – przed kościołem i kaplicami zbiórka ofiar na prąd i ogrzewanie.
 10. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. 21 maja 2023 odbędą się święcenia diakonatu w trzech parafiach archidiecezji: w Dydni, w Jelnej i w Krośnie. Wśród alumnów dopuszczonych do święceń diakonatu znajduje się nasz parafianin – alumn Bartłomiej Cipora. Gdyby ktoś z parafian lub innych osób wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia alumnowi święceń jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym duszpasterza parafii lub rektorat Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  1. Łukasz Zygmunt Fijałka z Dydni i Magdalena Anna Tymoczko z Zagórza, par. pw. Wniebowzięcia NMP – zapowiedź druga.
  2. Jakub Grzegorz Malejki z Zagórza, par. pw. Wniebowzięcia NMP i Elżbieta Katarzyna Krowiak z Dydni – zapowiedź druga.

 

Ks. Jan Dąbal – proboszcz

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Kościół parafialny
pw. Św. Michała Archanioła
i św. Anny w Dydni

7.30,  11.00  i  16.00

Kościół filialny
pw. Zwiastowania NMP
w Obarzymie

           8.00

Kościół filialny
pw. MB Łaskawej
w Krzywem

           9.00

Kościół filialny
pw. Miłosierdzia Bożego

w Temeszowie
           9.30

Kościół filialny
pw. NMP Królowej Polski

w Krzemiennej
          10.30

NABOŻEŃSTWA
W DNI POWSZEDNIE

Msze św. przez cały rok
w Dydni o g. 7.00 i o 18.00

Msze św. przez cały rok
w kościołach filialnych
o 17.00
Poniedziałek – Krzywe,
Wtorek – Krzemienna
Środa – Obarzym
Czwartek – Temeszów


Jeśli w tygodniu wypada uroczystość, to msze św.
są odprawiane w porządku niedzielnym i w inne dni
nie ma sprawowanej Eucharystii.