foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2023 r.

 

 

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją od dzisiaj zasłania się krzyże. Jest to gest, który ma wzbudzić w nas tęsknotę za widokiem Ukrzyżowanego Pana, którego na nowo ujrzymy podczas Liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku.
 2. Trwamy na słuchaniu rekolekcyjnego Słowa. Otwierajmy nasze serce na Bożą łaskę, która przychodzi, aby umocnić naszą wiarę. Modlitwę różańcową poprowadzi dziś Róża pw. NMP Częstochowskiej (zelator: Katarzyna Pytlowany), a w następną niedzielę Róża pw. św. Anny (zelator: Helena Bocoń). Msze w Dydni dziś o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.
 3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa). Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. To również pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W tym tygodniu Msze w Dydni o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie od 17.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach dojazdowych (oprócz Temeszowa). W Temeszowie z racji trwającej peregrynacji obrazów Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny Msze będą codziennie od poniedziałku do soboty o 17.00.
 5. W tym tygodniu:
  • W czwartek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży szkolnej, studiującej, pracującej (Msza o godz. 18.00 i po niej droga krzyżowa). Ks. Paweł zaprasza obowiązkowo uczniów klas VIII szkoły podstawowej i I klas szkół średnich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek, 31 marca – Adoracja od godz. 17.00, droga krzyżowa o 17.30, Msza św. o 18.00.
  • W sobotę, 1 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca. Rano o 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji wynagradzającej za zniewagi i obelgi, którymi jest ranione. Podczas Mszy 15 minutowe rozważanie o tajemnicach różańca. Po Mszy św. różaniec.
  • Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście w parafii:
   • Gorzkie Żale w niedziele – w Dydni o 16.00, a na dojazdach po Mszy św.
   • Podczas Gorzkich Żali i drogi krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, od godz. 9.00 do 12.00 (przerwa od 10.30 do 11.00) i po południu od 15.00 do 16.00. Spowiedź na dojazdach od godz. 11.00 do 12.00.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed Świętami będą w Wielką Środę po południu. W zakrystii można zgłaszać dodatkowych chorych, do których księża nie jeżdżą w pierwsze piątki. Chorych odwiedzanych w pierwsze piątki nie trzeba zgłaszać.
 3. Dzieci i dorośli z naszej parafii przygotowali palmy i ozdoby wielkanocne, które można dziś nabyć w kościele w Dydni Wszystkie ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane na leczenie chorej dwuletniej Zosi Adamskiej z Obarzyma. Rodzice chorej Zosi składają serdeczne podziękowanie wszystkim ludziom, którzy wyrazili chęć pomocy w tej charytatywnej akcji dla ich córeczki. Dziękują za każdą ofiarowaną pomoc, wyraz serdeczności, współczucia i solidarności.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – przed kościołem i kaplicami zbiórka na ogrzewanie i prąd.

 

Ks. Jan Dąbal – proboszcz

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Kościół parafialny
pw. Św. Michała Archanioła
i św. Anny w Dydni

7.30,  11.00  i  16.00

Kościół filialny
pw. Zwiastowania NMP
w Obarzymie

           8.00

Kościół filialny
pw. MB Łaskawej
w Krzywem

           9.00

Kościół filialny
pw. Miłosierdzia Bożego

w Temeszowie
           9.30

Kościół filialny
pw. NMP Królowej Polski

w Krzemiennej
          10.30

NABOŻEŃSTWA
W DNI POWSZEDNIE

Msze św. przez cały rok
w Dydni o g. 7.00 i o 18.00

Msze św. przez cały rok
w kościołach filialnych
o 17.00
Poniedziałek – Krzywe,
Wtorek – Krzemienna
Środa – Obarzym
Czwartek – Temeszów


Jeśli w tygodniu wypada uroczystość, to msze św.
są odprawiane w porządku niedzielnym i w inne dni
nie ma sprawowanej Eucharystii.