foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARCA 2023 r.

 

 

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi dziś Akcja Katolicka, a w następną niedzielę Róża pw. św. Anny (zelator: Helena Bocoń). Msze w Dydni dziś o 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00. Dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne wraz z Rodzicami zapraszamy na dodatkową Mszę o godz. 9.00 w Waszej intencji.
 2. W tym tygodniu Msze w Dydni o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie od 17.00. Msze św. w kaplicach dojazdowych (oprócz Temeszowa) będą tylko podczas rekolekcji. W Temeszowie z racji trwającej peregrynacji obrazów Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny Msze będą codziennie od poniedziałku do soboty o 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek, 20 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. Abpa seniora Józefa Michalika.
  • We wtorek zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza po Mszy wieczornej w kościele.
  • W czwartek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży szkolnej, studiującej, pracującej (Msza o godz. 18.00 i po niej droga krzyżowa).
  • W piątek, 24 marca – Adoracja od godz. 17.00, droga krzyżowa o 17.30, Msza św. o 18.00.
  • W sobotę, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas: VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz I klasy szkół średnich w sobotę, 25 marca – obowiązkowo Msza o godz. 18.00, później spotkanie w kościele.
  • Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście w parafii:
   • Gorzkie Żale w niedziele – w Dydni o 16.00, a na dojazdach po Mszy św.
   • Podczas Gorzkich Żali i drogi krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W piątek rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Adam Podbiera z Krakowa. Plan na kartkach na ławkach z tyłu kościoła. W czasie Mszy rekolekcyjnych będą zbierane ofiary dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. Spowiedź wielkanocna odbędzie się w naszej parafii w sobotę przed Niedzielą Palmową, 1 kwietnia od godz. 9.00 do 12.00 (przerwa od 10.30 do 11.00) i po południu od 15.00 do 16.00. Spowiedź w kaplicach dojazdowych od 11.00 do 12.00.
 3. Dzieci i dorośli z naszej parafii przygotowują palmy i ozdoby wielkanocne, które będzie można nabyć w kościele w Dydni w niedzielę, 26 marca br. Wszystkie ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane na leczenie chorej dwuletniej Zosi Adamskiej z Obarzyma.
 4. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).
 5. W przyszłą niedzielę, ostatnia niedziela miesiąca – przed kościołem i kaplicami zbiórka na ogrzewanie i prąd.
 6. Zapowiedź przedślubna:
  • Michał Fejdasz z Dydni i Joanna Kinga Szpiech z Hłudna – zapowiedź druga.

 

Ks. Jan Dąbal – proboszcz

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH


NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Kościół parafialny
pw. Św. Michała Archanioła
i św. Anny w Dydni

7.30,  11.00  i  16.00

Kościół filialny
pw. Zwiastowania NMP
w Obarzymie

           8.00

Kościół filialny
pw. MB Łaskawej
w Krzywem

           9.00

Kościół filialny
pw. Miłosierdzia Bożego

w Temeszowie
           9.30

Kościół filialny
pw. NMP Królowej Polski

w Krzemiennej
          10.30

NABOŻEŃSTWA
W DNI POWSZEDNIE

Msze św. przez cały rok
w Dydni o g. 7.00 i o 18.00

Msze św. przez cały rok
w kościołach filialnych
o 17.00
Poniedziałek – Krzywe,
Wtorek – Krzemienna
Środa – Obarzym
Czwartek – Temeszów


Jeśli w tygodniu wypada uroczystość, to msze św.
są odprawiane w porządku niedzielnym i w inne dni
nie ma sprawowanej Eucharystii.