REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W DYDNI
od 4. (piątek) do 6. (niedziela) 2025
Rekolekcje wygłosi ks. Paweł Tołpa. Kapłan archidiecezji przemyskiej wyświęcony w 2015 roku. Autor kilku książek o błogosławionej rodzinie Ulmów.
Piątek – 4 kwietnia 2025 r.
DYDNIA
8.00 – Msza św. z homilią. Po Mszy św. nauka ogólna.
14.30 – konferencja dla nauczycieli (SP w Dydni)
15.00 – Godzina Miłosierdzia – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do 17.25)
17.30 – Droga Krzyżowa
18.00 – Msza z homilią. Po Mszy św. nauka ogólna.
Obarzym 16.00 – Msza św. z homilią. Droga Krzyżowa.
Krzemienna 17.00 – Msza św. z homilią. Droga Krzyżowa.
Sobota – 5 kwietnia 2025 r.
DYDNIA 8.00 – Msza św. z homilią. Po Mszy św. nauka ogólna.
15.00 – Godzina Miłosierdzia z Różami Różańcowym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja dla członków Róż Różańcowych
16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza św. z homilią (młodzież z klas VII i VIII oraz z klas I szkół średnich. Po Mszy św. konferencja dla młodzieży
Krzywe 10.00 – Msza św. z nauką. Droga Krzyżowa.
Temeszów 11.00 – Msza św. z nauką. Droga Krzyżowa.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 kwietnia 2025 r.
Parafian Spoza Dydni zapraszamy do udziału w konferencjach w kościele w dydni
DYDNIA – Msze św. z homilią – 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszach świętych nauka ogólna
16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
Kaplice dojazdowe – Msze św. jak w każdą niedzielę bez udziału rekolekcjonisty.
REKOLEKCJE SZKOLNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W DNIACH
od 3 do 4 kwietnia (czwartek i piątek) 2025 r.
Świt 24 marca 1944 roku rozgonił tę ciemność, a pierwsze promienie słońca odsłoniły straszną tajemnicę. Obok niewielkiej chaty ostatnie tchnienia wydawała rodzina Ulmów – Józef i Wiktoria, a z nimi ich siedmioro małych dzieci: Stasia, Basia, Władzio, Franuś, Antoś, Marysia i nienarodzone, dotąd bezpieczne pod sercem matki. Niebo zdawało się płakać nad losem konających, a cisza, która na chwilę nastała, zdawała się krzyczeć.
Autor w niezwykle sugestywny sposób przedstawia złożone relacje polsko-żydowskie w Markowej, a punktem wyjścia do opowiedzenia tych historii jest egzekucja bł. rodziny Ulmów. Wielkim bogactwem, jakie zawiera niniejsza publikacja, są spisane świadectwa ludzi, którzy pamiętają tamten czas. Nazajutrz w Markowej to opowieść o tym, że „kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.
Niniejszą publikację finalizują wspomnienia ostatnich świadków epoki, których świadectwa są niczym trwała pieczęć, a zarazem podpis złożony nie piórem, a życiem toczącym się „nazajutrz” po zbrodni z 24 marca 1944 roku. Niech ich bohaterstwo zostanie zapamiętane!
Są takie historie, które potrafią zmieniać życie i inspirować do szukania dobra. Do takich z pewnością należy opowieść o bł. Rodzinie Ulmów. Wzruszający, a przy tym odkrywczy, pełen nieznanych dotąd faktów przekaz Jerzego Ulmy, bratanka bł. Józefa, to prawdziwa podróż przez łańcuch pokoleń. Zawiera niepublikowane, unikatowe materiały, rodzinne fotografie, oryginalne zapiski Błogosławionego, a także fragmenty pamiętnika Władysława Ulmy, brata Józefa i ojca autora. Z kart tej publikacji wyłania się obraz wspaniałego człowieka, którego pierwszym i najważniejszym życiowym celem była miłość oraz oddanie Bogu, swojej rodzinie i bliźnim. Przy tym człowieka wielu pasji zakochanego w literaturze, teatrze i muzyce; miłośnika fotografii, sadownictwa, pszczelarstwa czy narciarstwa. Przede wszystkim zaś zakochanego męża, który projektuje wspólnie wymarzony z Wiktorią dom, jak również troskliwego ojca przygotowującego się na przyjęcie kolejnego dziecka.
Ta książka to dowód na to, że miłość jest silniejsza niż śmierć. To także opowieść pełna wskazówek dla każdego, kto szuka swojej drogi do szczęścia.